středa 24. února 2016

Přerostlý kabát


Poslední roky mě můj zimní outfit do konce sezóny pravidelně úplně umořil. Jsem ten typ, co si koupí něco kvalitního, co vydrží a ono to pak bohužel vydrží :) Za X-tý měsíc a N-tou sezónu, kdy nosím denně ten samý kabát a kozačky, už se na ně v půlce února nemůžu ani podívat. Pomalu jsem proto začala měnit strategii a letos jsem konečně sklízela první plody. Vrchol rozmařilosti! Krom bundy do tuhé zimy budu mít dva(!) kabáty do mírné zimy. Odvážně poruším pravidlo „nový, až ten starý doslouží“.Bez tlaku naléhavosti a nutnosti absolutní všestrannosti daného kusu jsem se pustila po stopě za trendem nadměrného kabátu (oversized coat). Nebudu to moc rozpatlávat, …nicméně: V běžných řetězcích sice byly náznaky, ale nikdo neměl dost odvahy se do toho obout. Mou cenovou představu (ideálně zadarmo) tam taky nenaplnili. O materiálech škoda mluvit. V sekáčích jsem zase zjistila, že takový velký kabát je celkem ošidná komodita. Moc široká ramena, střihy do A, až příliš okaté osmdesátky. Trvalo to, ale našla jsem autentický dobový kus, který si zachoval šmrnc napříč generacemi. Ve srovnání s novým ve výprodeji byl za atraktivní cenu i po započítání oprav. Navrch je z materiálu v takové kvalitě, na kterou bych si u nového neměla vůbec šanci sáhnout. Kabát má tepelný a vlhkostní komfort, o kterém se mě snažili celý život přesvědčit, že lze dosáhnout jedině v šusťákové bundě. Odpověď na záhadu, jak mohou někteří lidé chodit v zimě v kabátě a nemusí pod ním mít tři mikiny. A už vůbec mi nedošlo, že i když prší nebo sněží, jsou v suchu :) (já už teda taky)A teď ten závratný objev: Pokud se střídají tři, a letos díky několika nečekaným lednovým a únorovým jarním vsuvkám, vlastně čtyři horní vrstvy, nevzniká u mě tradiční únorová averze (jeden rok začala snad už v listopadu) vůči zimnímu oblečení. Dokonce pomalu beru na milost i některé ultra ohrané věci. Jo a taky se oděvy a obuv tak neopotřebují, takže není třeba čekat na to, kdy doslouží. Budou už prostě věčné :D :D

 :
zdroj: Pinterest
zdroj:styleheroin

.:
zdroj: Pinterest
Charlotte Groeneveld | THEFASHIONGUITAR
zdroj: Thefashionguitar


Nadměrečná silueta je dlouhodobým trendem. Našla jsem obrázky z přehlídek, které proběhly na začátku roku 2012. Takže jsem si ho, po minimálně čtyřech letech kdy frčí, nemohla odpustit ani já. A to jsem chvíli trnula, jestli to nebyl přece jen opožděný krok. Nebojte, nebyl, před dvěma týdny se to po New Yorku v obřím čemkoli jen hemžilo. Ale je to takový oříšek tenhle trend. Mám za sebou několik pokusů o nastajlování velkého svetru (oversized knit), ale výsledek je pravidelně značně odlišný od toho, co se fotí na ulicích v době týdnů módy. Ony vypadají šik, já vypadám jako obtloustlá učitelka z devadesátých let. Můj vzhled záporňáka z béčkového akčního filmu, co skrývá pod hubertusem brokovnici s kompletní délkou hlavně, který jsem výše vykouzlila, tak považuji za úspěšné splnění zadání. Kim Basinger v devět a půl týdne bude další meta ;)


This man revolutionised long heavy trench coats in a land where it's like a billion degrees out all the time.
idol prvního stupně
idol druhého stupně
Jakému trendu se snažíte dostat na kobylku vy? Podařil se vám v poslední době nějaký vyvedený kup? Tak ať vás letos zimní oblečení těší třeba ještě v půlce března!

Michaela


Žádné komentáře:

Okomentovat